Zdravotnické lyceum

Chtěl/-a by jsi pracovat ve zdravotnictví? Zkus studovat s námi. Jsme studenti, kteří se chtějí vzdělávat nejen klasicky, ale zaměřují se na zdravotnictví. Po vystudování chceme být lékaři, porodními asistentkami, sestřičkami, zubními laboranty, vědci. Naše bývalé spolužáky najdeš nejen v nemocnicích, ambulancích, laboratořích, ale například i u vojska, jako vojenské lékaře nebo záchranáře.

Během studia probíráme jednotlivé kliniky jako je chirurgie, pediatrie, gynekologie a porodnictví, patologie, interna, ortopedie, oční, ORL, kožní, onkologie a podobně. Zároveň chodíme na exkurze a praxe. Účastníme se tak opravdového života mimo lavice. Máme tak možnost se zorientovat, co je nám bližší a bavilo by nás v budoucnu dělat. A když je potřeba, naši vyučující nám odborníka z praxe dovedou přímo mezi nás. Odborné předměty nás učí pouze ti, kteří sami patří do zdravotnictví, takže ví, o čem mluví.

Základem je znalost latiny a proto ji máme hned v prvním ročníku. Vedle klasické biologie máme studium rozšířené o somatologii, kde se učíme o lidském těle a jednotlivých funkcích soustav detailněji než naši spolužáci v gymnáziu. Protože vedle teorie je zapotřebí i praktických znalostí, máme svou vlastní odbornou místnost vybavenou vším, co potřebujeme pro studium a přípravu na další vzdělávání.